Skip to content Skip to footer

Şükredin

Sevmeye bakın, şartlar ne olursa olsun iyiyim, mutluyum deyin. Şükredin güzel günleri bulduğunuz an doyasıya yaşayın. Sevdiklerinizin kıymetini bilin.
‘’Şunu iyi bilin: İlmin şükrü ameldir amelin şükrü ise ilimdir. ‘’

   –   Jupiterin Kızı Emelce

 

Merhaba, hepimiz ne kadar yorgunuz ve çalan her telefondan, açılan her kapıdan, sosyal medyada yazılan her yazıdan bir ümit, bir şans, bir güzel haber bekliyoruz. Adeta sindrellaya dokunan peri gibi bir peri de gelsin bize dokunsun ve hayatımızda bir an her şey tozpembe olsun istiyoruz. Güzel bir söz söyleyen, bize güç veren, ilham veren, hadi diyen herkesin arkasından gitmek istiyoruz. O kadar yorulmuşuz ki kendimizin ümidi, cesareti kalmamış adeta hatta hayal kurmayı bile unutmuşuz nerdeyse istiyoruz ki biri bize HADİ desin. Ben kendimi ne zaman böyle hissetsem kendim ile konuşuyorum ve içerideki artık mangal olmuş yürek HADİ diyor bana bende o yanan yürekten çıkan HADİ yi alıyorum, her seferinde içine tüm ruhumu, sevgimi, gücümü katarak size HADİ diyorum. Niye mi???

Biliyorum kalabalıklar arasında yalnızsınız, hatta belki bazen küskünsünüz, çoğu zamanda gönlünüz kırgın, hatta yaşamak için sebep bile yok nerdeyse, artık hayallerinizi bile eskisi gibi kurmuyorsunuz, önünüz sis bulutu bazen de çok korkuyorsunuz. Anlaşılmak, sevilmek, sağlıklı olmak, mutlu olmak istiyorsunuz ama olmuyor diye hatta bazen Yaratana bile gönül koyuyorsunuz . Neden neden neden diyorsunuz. Ya da sizler şu farkındalık denen her şeyi yaptınız zaten Nirvana’ya çıktınız. MUCİZEYİM diyorsunuz MUCİZE gibi yaşıyorsunuz.

Hiç böyle sorunlarınız yok. Zaten hayat hep tüm ihtişamıyla akıyor size. İnşallah öyledir, hep de öyle olur. Biz zaten boşuna bugün şu enerji var, bugün bu enerji var diyoruz. Onun için zaten hadi diyen, umut saçan, şans var bolluk var, bereket var diyen her yazıyı çok beğeniyoruz, kabul edin dünya zor, dünyanın ruhu çok kirlendi, insanların çoğu çok acımasız bu sınav zor amma başaracağız belki hiçbir zaman tozpembe yaşamayacağız ama başaracağız Neden mi çünkü zaten gönül kırılmadan, zorluk olmadan, yalnız, çaresiz kalınmadan ne demişler İnsanoğlu nisyandadır, uyuyoruz, anlamıyoruz, hatta çoğu zaman insanlığımızı unutuyoruz, dönüp içimize bakmıyoruz, hakikati aramıyoruz. Sıradan dağları ben yarattım edasıyla dolaşıyoruz, herkese ahkam kesiyoruz, her şeyi biz biliyoruz, zaten biz başardık, biz yaptık!!! İBRAHİM yakılınca artık son anda ateş gül bahçesine döndü.

Bu imtihanda böyle işte, sonuna kadar yanmadan gül yok Sonuç ben yine size HADİ diyorum. Hele de bugünlerde herkesin buna çok ihtiyacı var Gezegenler öyle kombinasyonlar oluşturuyor ki sorun yaratmak için sanki her şeyi yapıyorlar hepimiz insanız , bu dünya yolu taşlarla dolu. Elimden geldiğince sizleri cesaretlendireceğim. Ama benim işim gökyüzünde olanı yazmak bunu unutmayın. Evet temmuz ayının en bomba günlerinden geçiyoruz Merkür, Mars Aslanda birleşti uranüse kare yapıyor. Neptün kad ve güneşe üçgen yapıyor. Satürn gad ile birleşti güneşe karşıtlık yapıyor. Birde bunlar yetmiyor Ay akrepte uranüse karşıtlık yapıyor. Daha da böyle alttan alta vurmaya çalışan Venüs ile hades yengeçte kavuşum yapıyor. Sabit yıldızları saymıyorum bile belki tüm bu yansımalar bireysel haritalarınızda. İyi çalışabilir ama ne kadar iyi çalışssada illaki gerer. Bugünlerde sağlığınıza dikkat edin, sakin kalın, etrafta atıp tutan, hakkınızda konuşan çok olabilir birde merkür, Mars aslan etkisiyle boyundan büyük laf edebilirler, siz kimseyle uğraşmazken sizinle uğraşabilirler, içlerindeki tüm pisliği size kusabilirler siz Nahl suresinde dediği gibi sabredenler den olun. Bugünlerde gelir geçer. İlahi sistem herkesi görür. Bütün bu enerji bireysel hayatlarımızda bize bunu yaparken dünya devletleri, yöneticileri arasında ne yapar. Ne yapacak tabiri caizse kedi köpek gibi birbirlerini yerler. Asarlar keserler, ego yarışına girerler tek kelimeyle Savaş bile çıkarırlar maazallah.

Anlayacağınız Filler tepişir, çimler ezilir. Türkiye’ye gelince çok önemli bir gün ay Türkiyenin güneşini tetikledi ve karşısında uranüs var. Hades, Venüs ascsinin üstünde. Transit güneş ve kad plütonumuza doğru yaklaşıyor. Diğerlerini saymıyorum bile. Fakat birçok haber, olay bizden saklanıyor. Merkürde retro zaten. Gerçekleri bir süre sonra öğreneceğiz anlaşılan.

 

 

Leave a comment